Haber

CHP’nin tüzük değişikliği teklifi 10 bini aştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Tüzük çalışmalarımız büyük bir hızla ve üyelerimizin katılımına açık olarak devam ediyor. Şu ana kadar partimize sunulan tüzük değişikliği teklif sayısı 10 bini geçti.”

CHP Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. CHP Kadın Kolları’nın başlattığı ‘Pazar Yeri Şöminesi’ projesine ait Öztrak, “81 il ve 973 ilçede sokak pazarlarında açılacak stantlarda vatandaşın derdini dinleyecekler. Mutfakta çıkan yangının sebebi hükümetti.Başkanımız bu hafta sonunda Erzincan’daydı.Esnafın derdinden bahsetti.Artan enflasyon karşısında paramızın nasıl değer kaybettiğini anlattı. Erzincan halkı yerel seçimde CHP adayına destek vermek için meydanlarda yerel seçim sürecini başlattı” dedi.

Gelir dağılımının hızla bozulduğunu belirten Öztrak, “Toplam gelirin yarısını en zengin yüzde 20 alıyor. Son 16 yılın gelir eşitsizliği rekoru kırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre, Geçen yıla göre takviye alan çok fakir hane sayısı 1 milyon.Bir yılda dana eti yüzde 143, yumurta yüzde 114, soğan yüzde 113, kuru fasulye yüzde 101 arttı.Patates fiyatı yüzde 101 arttı. Yüzde 99, beyaz peynir fiyatı ise yüzde 83.TÜİK ısrarla aylık enflasyonu tek hanede tutmaya çalışırken, bırakın vatandaşın en çok kullandığı gıdalardaki enflasyonu, şimdiden 3 haneli rakamlara ulaştı. 63 milyon vatandaş konut masrafı altında eziliyor, 44 milyon vatandaş borca ​​batıyor. 35 milyon vatandaş iki günde bir sofraya bir tas et koyamıyor. Yaz geldi vatandaş bayramı unuttu” dedi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, “Normalde Genel Başkanımız uygun gördüğü konularda gerekli açıklamaları uygun gördüğü zaman yapacaktır. Tüzük ile ilgili çalışmalarımız büyük bir hızla ve sayın milletvekillerimizin katılımına açık olarak devam etmektedir. Üyeler platformda bilgilendiriyorlar.Şu ana kadar partimize gelen tüzük değişiklik teklif sayısı 10 bini geçti.Görüş açıklama süresi 10 Eylül’e kadar sürecek.Başkan Yardımcımız Zeynel başkanlığında bir heyet Emre bu teklifleri tek tek değerlendiriyor, incelemelerini sürdürüyorlar” dedi.

cobanlarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu