Haber

Kılıçdaroğlu’ndan sürpriz davet! Ekrem İmamoğlu bugün Meclis’e gidiyor

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bugün TBMM’de yapılacak CHP kümelenme toplantısına davet etti. Bu daveti kabul eden İmamoğlu, bugün Meclis koridorlarında bulunacak ve 13.30’da başlayacak toplantıyı salondan takip edecek.

CEZAEVİNDEN SONRA TOPLANDILAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen hafta Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Kararın ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Almanya ziyaretini iptal ederek İstanbul’a giderek İmamoğlu ile Saraçhane’de bir araya geldi. 6 masa başkanı da İmamoğlu’nun yanında yer alarak destek verdi.

“SARACHHANE ÇAĞRISINI SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİM”

Kılıçdaroğlu dün, İmamoğlu’nun hapis cezasına çarptırılmasının ardından vatandaşları Saraçhane’de toplanmaya çağırmasıyla ilgili konuşmuştu. Bu çağrıyı sosyal medyadan öğrendiğini belirten Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu Bey bir telefon görüşmesi yaptı. Gitti katıldı, saygı göstermek zorundayız. Tepkisi doğal kabul edilmelidir. Aslında biz de sonradan tepki gösterdik. bilgim yoktu. Saraçhane davetini sosyal medyadan öğrendim. Ancak Ekrem Bey’i iki kez arayıp gelişmeler hakkında bilgi aldım.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu