Haber

İsrailli milletvekili Gazze’de etnik temizlik çağrısında bulundu

İsrail’de iktidardaki Likud partisinden milletvekili Galit Distel Atbaryan, sosyal medya hesabı X üzerinden abluka altındaki Gazze Şeridi’nde etnik saflık çağrısında bulunan bir açıklama yaptı. İsrailoğullarına şöyle dedi: “Birbirinizden nefret etmeyin. Canavarlar senden yeterince nefret ediyor. Düşmandan nefret et. “Canavarlardan nefret edin” diye seslenen Atbaryan, şu ifadeleri kullandı:

“En ufak bir iç kavga belirtisi, çıldırtıcı derecede aptalca bir enerji israfıdır. Bu enerjiyi tek bir şeye yatırın; Gazze’nin tamamını yeryüzünden silmek. Gazze’den gelen canavarlar ya güney çitlerine gidip Mısır topraklarına girmeye çalışacaklar ya da ölecekler. Gazze yeryüzünden silinmeli” dedi.

‘ZALİM ORDU’ İSTEDİ

İşgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlileri de “Naziler” olarak nitelendiren İsrailli milletvekili, “İntikam peşinde koşan ve zalim bir İsrail ordusuna ihtiyaç var. Bundan azı ahlak dışıdır. Tamamen etik dışıdır” yorumunu yaptı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında 3 bin 648’i çocuk, 2 bin 290’ı kadın olmak üzere 8 bin 796 Filistinlinin öldürüldüğünü, 22 bin 219 kişinin de yaralandığını bildirdi. İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 130 Filistinli öldü, yaklaşık 2 bin Filistinli de yaralandı. (DIŞ HABER)

suloglu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu