Haber

Hakkarili çiftçi yakınlarından topladığı 20 bin lirayı depremzedelere bağışladı

Hakkarili çiftçi Tahsin Yiğit, yakınlarından topladığı 20 bin lirayı Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen halkın ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi’ne bağışladı.

Hakkari Müftüsü’nden yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar 10 ili etkileyen depremlerde yaralananların yaralarını sarmak için ayni ve nakdi yardımda bulunmaya devam ediyor.

Kentte çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Yiğit, ailesi için biriktirdiği ve yakınlarından topladığı 20 bin lirayı depremzedelere bağışladı.

Depremzedelerin çok kez mağdur olduğunu dile getiren Yiğit, “Çocuklarımın geleceğini düşünerek, yakınlarımla biriktirdiğimiz ne varsa depremzedelere göndermeye karar verdik. Aynı durumdayım. Tüm Müslümanları empati yapmaya davet ediyorum. Herkes elinden geldiğince kardeşlerimizin mağduriyetini biraz olsun hafifletsin. Kimse ‘aynı şey benim başıma gelmez’ diye düşünmesin.”

Bağışı kabul eden İl Müftü Yardımcısı Bilal Beyter, duyarlı vatandaşlar olduğu sürece her türlü afet ve sıkıntının hızla aşılabileceğini kaydetti.

Beyter, “Vatandaşlarımızın bu duyarlı davranışı herkese örnek teşkil etmelidir. Tıpkı Tahsin Yiğit kardeşimiz gibi herkes elinden gelenin en iyisini yapsın ki mağdur kardeşlerimizin bir an önce belaları olsun. Allah rahmet eylesin.” kendisinden ve yakınlarından razı olsun.Allah milletimize böyle acılar yaşatmasın.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu