Yaşam

Bayraklı Belediyesi öğretmen alımı sınav başvuruları sonuçlandı

Eğitim kurumlarında geleceğin aydınlık nesillerini yetiştiren Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen Baybel A.Ş.’nin anaokulları sınavına başvuru dönemi sona erdi. Yüzlerce yeni öğretmen adayının başvurduğu sınav, Ege Üniversitesi tarafından adil ve şeffaf bir yaklaşımla liyakat esas alınarak 12 Ağustos’ta yapılacak. Bu kapsamda okul öncesi öğretmenleri, psikologlar ve manevi danışmanlar istihdam edilecektir.

SINAV 12 AĞUSTOS’TA

Bayraklı Belediyesi Baybel A.Ş. Anaokullarında görev yapacak yeni öğretmenler için yapılacak olan seçme sınavına sayılı günler kaldı. Başvuru süresi dolan “adil, şeffaf ve liyakat esaslı” sınava yüzlerce aday başvurdu. Bayraklı Belediyesi ve Ege Üniversitesi Ölçme, Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle yapılacak sınavla okul öncesi öğretmeni, psikolog ve manevi danışman alımı yapılacak. Seçme sınavı 12 Ağustos Cumartesi günü Ege Üniversitesi’nde yapılacak.

BAŞKAN SANDAL BAŞARILAR DİLİYOR

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı koşullarda en iyi eğitimi almaları için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bayraklı’ya özgü geliştirdiğimiz eğitim modelimizle katılımcı, demokratik ve adil bir nesil yetiştiriyoruz. Bu nedenle alanında uzman ve doğru personel seçimine büyük önem veriyoruz. Öğretmen istihdamı anlamında ilçemize katkı sağlayacağız. Sınava girecek tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kartepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu