Yaşam

76. Cannes Film Festivali’nin jürisi belli oldu.

Bu yıl 16-27 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan 76. Cannes Film Festivali’nin ana yarışma komitesi belli oldu. Ana yarışmanın jüri başkanlığını geçen yıl “Üzüntü Üçgeni” filmiyle Altın Palmiye kazanan Ruben Östlund yapacak.

Altın Palmiye kazanan filmi ve diğer ödüllerin sahiplerini belirleyecek olan jüri üyeleri; aktörler Paul Dano ve Brie Larson, Faslı yönetmen Maryam Touzani, Fransız aktör Denis Ménochet, İngiliz-Zambiyalı senarist ve yönetmen Rungano Nyoni, Afgan yazar Atiq Rahimi, Arjantinli yönetmen ve senarist Damián Szifrón ve filmle 2021’de Altın Palmiye kazanan “Titane” Fransız yönetmen Julia Ducournau’dan oluşuyor.

‘KURU BİTKİLER’ YARIŞMASINDA

Cannes Film Festivali’nin ana yarışmasında bu yıl 21 film yarışacak. Bunların arasında Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi “Kuru Otlar Üstüne” de var. Kazananlar 27 Mayıs’ta festivalin kapanış töreninde açıklanacak.

Jüri başkanı Ruben Östlund, 1973’te Ingrid Bergman’dan bu yana Cannes’da jüri başkanı olan ilk İsveçli. Yönetmen, 2022’de “Üçgen” ve 2017’de “Meydan” ile Altın Palmiye kazandı. Östlund, 2014 yapımı filmi “Force Majeure” ile Belirli Bir Bakış Jüri Ödülü’nü de kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu